Dlaczego warto zwrócić uwagę na Borderlands? #1

Dlaczego warto czekać na Borderlands 2? Dlaczego warto wrócić do Borderlands? Na te pytania odpowiem w artykule niżej. Mała prośba do was użytkownicy, udostępnijcie go gdzie tylko możecie. Wyślijcie do znajomych, wstawcie linki na forach, opisach i gdzie tylko możecie. Postarajmy się razem by polska społeczność tej gry zdobyła kilku nowych graczy. Więc dlaczego?

– Borderlands to coś zupełnie nowego i nie wzorowanego na niczym. By określić gatunek gry twórcy musieli wymyślić nowy który nazwali „Role-Playing Shooter”. Czyli połączenie RPG i FPS. Gra w której wykonujemy questy i eksplorujemy świat z widokiem z pierwszej osoby. Zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia, rozwijamy naszą postać po to by… Mogła korzystać z coraz to lepszych rodzajów pistoletów, karabinów, strzelb i wyrzutni rakiet… Nie jestem wielkim ekspertem jednak zdaje mi się że była to pierwsza gra tego typu.

– W Borderlands nie mieliśmy do czynienia z normalną grafiką. Twórcy początkowo planowali by gra była fotorealistyczna, co zobaczyć można np. na pierwszym zwiastunie gry który zobaczyć możecie na moim kanale YouTube. Jednak wraz z zaawansowaniem prac nad grą twórcy postanowili zmienić koncepcję na bardziej komiksową. Którą osiągnęli dzięki Cel-Shadingu. To że gra wyglądała jak rysowana ręcznie sprawiła że stała się jeszcze bardziej niezwykła gdyż nie jest to częste. Gier z taką grafiką jest około kikadziesiąt, a tytuły które odniosły sukces możemy wyliczać na palcach.

– Długość. Już podstawowa wersja gry oferuje kilkanaście godzin dobrej i intensywnej rozgrywki. Jednak pierwsza część Borderlands poszła krok dalej i na przestrzeni miesięcy wydała 4 DLC które potroiły długość fabuły oraz wielkość świata. W porównaniu z większością FPSów które oferują 5-6 godzinne kampanie, ponad 50 godzin które spędziłem przy Borderlands wydają się wiecznością. Ja natomiast ciągle mam uczucie że mogłem zrobić więcej.

Ciąg dalszy nastąpi…

  1. Bordelands jest jedną z najlepszych gier w jakie grałem.Zakochałem się w tej grze odkąd tylko osiągnąłem 5 lvl i moje działko zaczęło rozwalać wszystkich dookoła.Grafika nie ma dla mnie aż takiego znaczenia lecz musze przyznać że jest niesamowicie klimatyczna i doskonale wykonana.Co do broni to gdyby zebrać wszystkie z pozostałych dotychczas wyprodukowanych gier Border i tak miałby ich więcej.Oceniam tą gre na 9/10 (troszke zbyt słaby wątek główny)

    P.S. Nie wiem czemu ale jeszcze żadnej gry nie wyczekiwałem tak bardzo jak Borderlands 2 😀

Komentarze są wyłączone.